Anthony Edward Stark, bildiğimiz adıyla Tony Stark. Howard ve Maria Stark çiftinin oğlu. Babası Stark Endüstrilerinin kurucusu. Tony üstün zekalı bir çocuk olduğundan eğitim hayatını başarılı bir şekilde bitirip 21 yaşında aile şirketlerinin başına geçti.

Afganistan’da yeni silahının sunumunu yaptıktan sonra geri dönüş yolunca terörist Wong-Chu tarafından pusuya düşürülmüş ve kaçırılmıştır. Yakalandığı sırada göğsüne bir şarapnel isabet etti, kabine çok yakın olduğu için çıkarılamadı. Götürüldüğü yerde tutulan başka bir esir bilim adamı Ho Yinsen, Tony’nin göğsüne bir çeşit mıknatıs yerleştirerek ölmesini engelledi. Yinsen ile birlikte, kaçırıldıkları yerde ona silah yapması için verilen ekipmanlarla bir çeşit zırh yapıp zorla tutulduğu yerden kaçmayı başardı. Şirketinin başına geçti ve Iron Man’i özel koruması olarak tanıttı.

Stark kaçırılma olayından sonra silah üretiminin ahlaki ve etik değerlerini sorguladı ve şirketinin silah üretimini durdurdu.

Daha sonraları kalp problemi herkes tarafından öğrenildi, yapay kalp nakliyle tedavi edildi.

Gel gelelim bu dahi çocuğun aşık olduğu bir kadın var Pepper Potts. Tony’nin sekreterliğini yapmıştır ama daha sonralar Tony onu şirketin başına geçirmiştir. Şunu da belirtmeliyim ki Pepper olmadan Tony sabah pantolonunu bile bulamaz.

Ben bunları biliyorum bana farklı şeyler lazım diyenler sizi şuraya alalım:

Şunu da eklemeden geçmeyeyim, Tony’yi diğer kahramanlardan ayıran en önemli özelliği bütün bunları zekası ve emekleriyle yapması…

Kategoriler: HİKAYEM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir